17. Memoriál Pavla Vajdu

Milí rodičia, máte doma malé deti a chcete, aby sa zúčastnili plaveckého preteku, kde neexistujú porazení, ale všetci len víťazi? Žiadne dieťa sa neumiestni na prvom, ani na poslednom mieste. Ako to je možné? Vidieť a prežiť je viac, ako si o tom len prečítať...

V sobotu 24.6.2017 sa konajú na plavárni v Púchove detské plavecké preteky – 17. ročník Memoriálu Pavla Vajdu - zakladateľa púchovského plávania. Súťaž je určená pre všetky deti, ktoré sú mladšie ako 15 rokov. Dokonca aj pre deti, ktoré majú menej ako 9 rokov. Doteraz najmladší pretekár mal 4 roky. Deti do 10 rokov budú špeciálne ocenené.

Každý ročník Memoriálu je niečím výnimočný. Spomeňme si na minulý ročník.

Podarilo sa nám obnoviť pretek po 5 ročnej pauze a mali sme účasť pretekárky až z USA, priamo z Dallasu. Išlo o Emku, dcéru našej historicky najúspešnejšej slovenskej plavkyne Martiny Moravcovej. Bol to jej prvý riadny pretek a tento rok prídu obidve znova.

Dokonca sa pridá aj dcérka ďalšieho velikána slovenského plávania, olympionika a európskeho rekordéra Ľuboša Križku. Tak ako oni, môžete aj vy prihlásiť svoje deti, aj keď ešte nenavštevujú žiadny športový oddiel.

Môže to byť úspešný začiatok športovej kariéry práve vášho dieťaťa, ktoré môže rovnocenne súťažiť s deťmi takých velikánov, ako sú Martina Moravcová, alebo Ľuboš Križko. A verím, že sa objavia aj iné deti významných športovcov, o ktorých ešte nevieme.

Slová, ktoré na adresu možného štartu svojej dcéry povedal Ľuboš Križko: „Nemienim svoju dcéru stresovať žiadnym súťažením a naháňaním sa za výsledkami. Chcem, aby sa čo najviac hrala a neprestalo ju to baviť. To, že nebudú deti súťažiť o umiestnenie, ale len pre ich vlastnú zábavu je super a verím, že sa to bude mojej dcérke páčiť. Uvidíme na mieste.“

Podmienkou je preplávať len 25m samostatne alebo s plaveckou pomôckou, napríklad s doskou a plávať len nohami.

Pre prihlásenie stačí poslať:

• celé meno dieťaťa,
  • dátum narodenia,
  • 25 metrový úsek, ktorý bude plávať (25 voľný spôsob, 25 prsia, 25 znak),
  • mesto, za ktoré bude dieťa pretekať

Je možnosť prihlásiť sa aj na všetky tri disciplíny. Bližšie informácie nájdete po kliknutí tu.

Prihlášku pošlite do 16.6.2017 pomocou e-mailu krausova@euba.sk.