Skatepark

 

 

Skatepark je verejnosti otvorený

 

LETO ZIMA
(od 1.4. do 30.9) (od 1.10 do 31.3.)

8:00 - 20:00

10:00 - 17:00

 

 

Čo je skateboarding?

V dnešnej dobe nie je skejtovanie iba športom, ale aj životným štýlom, skejtovú módu nosí hocikto a štýlom dnešných ľudí je pohoda, o ktorej práve skateboarding je. Nejde o to jazdiť čo najrýchlejšie, naučiť sa čo najviac trikov a byť najlepší, ale o to jazdiť pre seba a pre svoj dobrý pocit.

 

Skejťáci jazdia predovšetkým na ulici, kde preskakujú prírodné aj umelo postavené prekážky, ako sú napríklad obrubník alebo schody. Jazdci vyhľadávajú miesta, ktoré sú pre nich ťažko zdolateľné.. Využívajú šmýkanie sa po obrubníkoch, kvetináčoch, zábradliach, skáču po lavičkách. Veľa ľudí si myslí, že to ohrozuje a obťažuje občanov. Preto sa budujú umelé prekážky.

 

Najväčšou radosťou pre nich je skatepark, poskladaný z rámp, zábradlí a funboxov. Preto sme sa rozhodli spolu s Mestom Púchov vyjsť v ústrety našim skejťákom a vybudovať pre nich skateboardový areál, kde môžu prezentovať svoje hobby. Mnohým sa určite splnil ich dlhoročný sen. Náš skatepark obsahuje prvky Quarter pipe, Bank Ramp, Funbox s grinboxom a lávku. Na skejtovanie sú tu vytvorené ideálne podmienky. Hotový raj.


„Ihrisko pre veľké deti“ je teda v plnom prúde a ak patríte medzi obľúbencov športu na korčuliach, bmx bicykloch alebo skateboardoch, tak ho rozhodne vyskúšajte.  

 

 

 

História skateboardingu

Začiatok 60. rokov v Kalifornii. Prvým jazdcom sa hovorilo side-walk-surferi. Jazdili na vlastnoručne vyrobených doskách. Tieto dosky boli široké asi okolo 10-tich cm. A o dosť kratšie ako sú dnešné skejty. Jazdilo sa jednoducho a zatáčalo sa prenášaním váhy. Žiadne triky neexistovali. Dosky boli primitívne, kolieska nekvalitné a o podvozkoch ani nehovoriť. Kto chcel jazdiť, tak si svoj skejt musel vyrobiť sám.

 

V roku1965 sa boardy začali vyrábať priemyselne. Dosky boli z dreva a kolieska sa vyrábali z tvrdej gumy. V tejto dobe vznikali prvé triky, ako státie na rukách a rôzne triky v bazénoch. Začali sa vyvíjať rôzne disciplíny ako skoky do výšky a skoky do diaľky. Vznikali aj prvé skateparky a stavali sa rampy.

  

Začiatkom 70. rokov verejnosť odsúdila skateboarding ako nebezpečný šport. Zákon ho zakazoval, ale ako sa hovorí, zakázané ovocie najviac chutí, tak aj skateboarding sa stal životným štýlom.

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

Súbory na stiahnutie