18. Memoriál Pavla Vajdu

 

Milí rodičia, máte doma malé deti a chcete, aby sa zúčastnili plaveckého preteku, kde neexistujú porazení, ale všetci len víťazi? Žiadne dieťa sa neumiestni na prvom, ani na poslednom mieste. Ako to je možné? Vidieť a prežiť je viac, ako si o tom len prečítať...

 

 

 

 

V sobotu 26.5.2018 sa konajú na plavárni v Púchove detské plavecké preteky – 18. ročník Memoriálu Pavla Vajdu - zakladateľa púchovského plávania. Súťaž je určená pre všetky deti, ktoré sú mladšie ako 15 rokov. Dokonca aj pre deti, ktoré majú menej ako 9 rokov. Doteraz najmladší pretekár mal 4 roky. Deti do 10 rokov budú špeciálne ocenené.  

 

 

 

 

Časový harmonogram

• 8:30 – 9:20 rozplávanie
• 9:30 – slávnostný nástup a zahájenie 18 Memoriálu Pavla Vajdu
• 9:35 – začiatok dopoludňajších súťaží
• 12:00 – 14:00 obedňajšia prestávka
• 14:00 – 14:30 rozplávanie
• 14:30 – nástup pretekárov „C2“ (2010) a mladší, odmeňovanie pretekárov;
• 14:40 – začiatok popoludňajších súťaží
 

 

 

 

Hlavným cieľom tejto súťaže je podporovanie nadšenia detí pre šport

Každé dieťa je talentované, z každého dieťaťa, ktoré sa rado hýbe, môže byť dobrý športovec a každé dieťa môže športovanie milovať celý život, za predpokladu, že je v ňom tento prirodzený talent podporovaný. Práve táto súťaž si kladie za cieľ podporovať prirodzený talent detí pre športovanie. Tento talent sa dá jednoducho definovať nadšením detí pre čokoľvek, pričom sa môžu hýbať. Nadšenie však funguje len vtedy, že ich ponúknutá pohybová aktivita baví a majú z nej radosť. Vodné prostredie dáva deťom možnosť prežívať množstvo podnetov, ktoré im pohybové aktivity na suchu neumožňujú. Naviac, ide o šport, ktorý sa ako doplnkový šport hodí ku každému ďalšiemu športu, ktoré si dieťa môže zvoliť ako svoj hlavný. Plávanie je však zároveň najvhodnejšia pohybová aktivita pre dlhodobé udržanie zdravia. Častokrát jediná pohybová aktivita, pri zdravotných obmedzeniach v neskoršom veku. Pre toto všetko sa oplatí nadšenie detí pre pohyb vo vodnom prostredí podporovať.

 

Sme radi, že ste v tom s nami.